Materiály kuchyní

 

 

Materiály pro pracovní desky

Kuchyňská pracovní deska je srdcem každé kuchyňské linky. Pracovní deska do kuchyně na míru není luxus, ale mnohdy jediná možnost, jak si funkčně zařídit kuchyň. Díky návrhu na míru totiž máte možnost vybrat si pro kuchyňskou pracovní desku nejen vhodný materiál od levnějšího lamina až po luxusní kámen, ale i jakkoli atypický tvar, vestavěné spotřebiče anebo třeba vestavěný dřez.

 

Dřevovláknité pracovní desky s laminací

Výhody: cenově nejvýhodnější, odolné (vůči vodě), snadná instalace, čištění a údržba a mnoho barev i stylů na výběr.

Nevýhody: nepříliš vhodné pro řezání a krájení, časem se mohou jednotlivé vrstvy začít vlivem vlhka tzv. "bobtnat" a nesnadně se opravují.

 

Granitové desky

Výhody: odolné proti horku, vodě, bakteriím, rzi.., delší životnost a mechanická odolnost, dokonalá podoba přírodního kamene, velice snadná údržba, široká škála barevných odstínů a povrchových úprav.

Nevýhody: špatně se odstraňuje poškrábání (ke kterému ale téměř nedochází).

 

Kamenné kuchyňské desky

Kuchyňské desky a obklady do kuchyně z přírodního kamene. Kuchyňské pracovní desky jsou stále oblíbenější pro své specifické vlastnosti, vysokou estetickou hodnotu a téměř neomezenou životnost. Poskytují komfort provozu kuchyně s minimální údržbou. Na rozdíl od umělých kamenů (Technistone, Silestone, Corian, apod...), lamino či dřevěných desek, které odolají maximální 1200 celsia, přírodní kámen jako jediný snáší teploty nad 10000 celsia bez jakéhokoliv poškození!

Všechny námi dodávané pracovní desky jsou opatřeny trvalou ochranou impregnací, která kámen chrání a za běžných domácích podmínek lze bez obav pracovat jak s oleji tak kyselinami. Oblíbené povrchové úpravy jsou vysoký lesk, patina nebo kartáčované, ovšem vyrobit umíme i matné nebo opalované.

Například kartáčovaný mramor je obzvlášť oblíbenou volbou jak po stránce praktické, tak po stránce estetické.

Víte, že v západní Evropě a USA se přírodní kámen používá na 47% kuchyňských desek?

 

Materiály pro kuchyňská dvířka

To, co je na kuchyňské lince vidět na první pohled, jsou dvířka skříněk. Nabízíme široké spektrum materiálů, které lze použít jako výplň dveří – nejen, že hezky vypadají, ale navíc se snadno udržují a jsou speciálně navržené pro vlhké prostředí kuchyně. Ať už se Vám líbí vysoký lesk nebo dekor dřeva, určitě si u nás vyberete.

 

Laminát a fólie

Nejběžnějším materiálem na výrobu dvířek kuchyňského nábytku je laminát. Má přijatelnou cenu, nenáročnou údržbu i širokou nabídku dekorů. Novinkou jsou povrchy v módním plastickém reliéfním provedení. Zákazníci si mohou vybrat třeba ze vzorů dubového, cedrového, borového nebo exotického dřeva. Díky plastickému povrchu je nábytek hezký na pohled a příjemný na dotek.

Co se dvířek z fóliované MDF týká, výhodou je větší odolnost vůči vodě. V případě lesklé fólie jde navíc o exkluzivní vzhled podobný laku, ovšem za nižší cenu.

Lak, masivní dřevo a dýha

Lakovaná dvířka se vyrábějí ve standardní škále barev v matném i lesklém provedení. Dvířka i korpus se dají sladit ve stejné barvě. Nevýhodou je vyšší cena a menší odolnost vůči poškrábání.

Klasikou, na kterou vsázejí i výrobci designových kuchyní, jsou dvířka z masivu a dýhy. „Na výrobu dvířek a korpusu je možné použít stejný materiál, jako je například masiv s tuhým jádrem – ořech nebo dub. Na masiv i dřevěné dýhy se používají šetrné, ale přesto vysoce odolné laky v provedení hluboký mat, který zdůrazní přirozenou krásu dřeva a také zlepší jeho odolnost vůči vodě.

Akrylát a sklo

Novinkou jsou akrylátové materiály. Mají vzhled extra vysokého lesku za cenu jen o něco málo vyšší než u fóliovaných dvířek. Je absolutně nezávadný, využívá se i ve zdravotnictví a potravinářství. Je nedocenitelný i z pohledu užitnosti – odolává otiskům prstů, teplu, vlhku i slunci. Akrylát disponuje vysokou hloubkou barev a škála odstínů se neustále rozšiřuje. Proto lze kuchyňský nábytek snadno přizpůsobit ladění celého interiéru. A nevýhody? Snad jen náchylnost na poškrábání.

Moderním řešením do kuchyně jsou skříňky, jejichž čelní plochy jsou skleněné. „Není zde ovšem použito obyčejné čiré nebo mléčné sklo, ale provedení s grafikou. Jde o jednovrstvé kalené sklo kombinované s bezpečnostní a grafickou fólií.

 

 

Materály korpusů kuchyňských skříněk

Kuchyňské skříňky a korpusy kuchyňských linek vyrábíme většinou z lamina, máme však připraveny i dýhované desky s jádrem DTD (dřevotřísková deska) či MDF (středně hustá dřevovláknitá deska) a standardně můžete vybírat až ze zhruba 20 dekorů dřevin.

Skříňky dodáváme v celé škále barev dřevodekorů i unibarev. Veškeré jejich rozměry samozřejmě přizpůsobujeme na míru celkovému plánu kuchyně. Konstrukce našich kuchyňských linek je skutečně bytelná a naše kuchyňské skříňky unesou i velmi těžké nádobí a vydrží bezpočet otevírání, zavírání i nárazů.